Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-11-22 14:50:04 przez system

Weekend z Zabytkami nagrodzony

Starostwo Powiatowe w Bochni zostało nagrodzone za organizację Weekendu z Zabytkami podczas Gali Europejskich Dni Dziedzictwa i otrzymało wyróżnienie za najlepsze wydarzenie, zaangażowanie w organizację przedsięwzięć w ramach EDD.

Gala w Operze Wrocławskiej, podczas której wręczono wyróżnienia dla organizatorów wydarzeń, odbyła się po raz drugi w historii EDD w Polsce, a bocheńskie Starostwo było jednym z pięciu podmiotów nagrodzonych w całym Województwie Małopolskim, a jedynym powiatem nagrodzonym w całej Polsce.

W ten sposób chcemy podziękować ludziom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia - mówiła dyrektor Narodowego Instytut Dziedzictwa prof. Małgorzata Rozbicka.

1626 wydarzeń, 431 miejscowości i blisko 300 tysięcy zwiedzających – to efekt tegorocznej, 24. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce, zrealizowanej pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Wyróżniono zarówno duże placówki, muzea jak i stowarzyszenia, czy fundacje zajmujące się w lokalnych społecznościach ochroną dziedzictwa kulturowego. Dyrektor NID zdradziła także hasło przyszłorocznej edycji EDD, które brzmi „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

Nagrodzony weekend z zabytkami w tym roku odbywał się już po raz dziewiąty . Przedsięwzięcie zgromadziło największą jak dotąd liczbę zwiedzających, gdyż aż 6,5 tys. i zwiedziło 35 obiektów i atrakcji, które znalazły się na weekendowej mapie powiatu.

Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn jak i zarządcy zgodnie podsumowywali przedsięwzięcie słowami - to nie jest sukces, to ogromny sukces. To jest wiele lat ciężkiej pracy wielu wspaniałych osób, to cudowne obiekty, niesamowite wydarzenia. Wszystkim, którzy rokrocznie odpowiadają na nasze zaproszenie włączenia się w to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy, to dzięki Państwu mieszkańcy i turyści mogą odwiedzać Powiat i podziwiać jego piękno, to wam wszystkim zarządzającym i pracującym w prawie trzydziestu pięciu instytucjach należą się ogromne podziękowania to zdecydowanie nasz wspólny sukces. Już teraz zapraszam wszystkich do kolejnej wyjątkowej bo jubileuszowej edycji, która odbędzie się w przyszłym roku.–