Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-09-28 23:54:48 przez system

Wernisaż uczestników projektu "Tolerancja na warsztat"

Fundacja Wspierania Działań Artystycznych Wolna Sztuka, Fundacja Babel Images, Dyrekcja Domu Dziecka w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni zapraszają na wernisaż fotografii uczestników projektu "Tolerancja na warsztat", który odbędzie się 2 października o godzinie 17.00 w Oddziale Dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Już tego mam dość - Świata który - Przez kolor skóry - Mury między ludźmi stawia - Nie chce sam świata naprawiać - Nie chce, nie chce - Chce tylko pokazać - To co mówi moje serce - Mówić więcej o nas samych - O tym jak się zatracamy - W tym co chcemy - Z tym co mamy - Co bierzemy a co damy - W zamian - Więc zacznijmy się nad sobą zastanawiać - Więc zacznijmy się nad sobą zastanawiać... - śpiewa zespół Fenomen w teledysku nagranym według pomysłów uczestników warsztatów filmowych, prowadzonych przez operatorkę filmową – Agnieszkę Szklarek i reżysera Cezarego Nowickiego, opiekunów artystycznych grupy realizującej teledysk. Teledysk, który tym samym stał się realizacją założeń młodzieżowego projektu „Tolerancja na warsztat!”, by tolerancję sfotografować, sfilmować, opowiedzieć.

Teledysk zostanie pokazany podczas wernisażu fotografii, który będzie także dobrą okazją do rozmowy z autorami prac fotograficznych i z prowadzącymi zajęcia fotograficzne, oraz na wymianę myśli, jaki projekt wypowiedzi artystycznej przygotować na małopolski konkurs dla dzieci i młodzieży - na najlepszą pracę z dziedziny: filmu, fotografii, plastyki dotyczącą tolerancji i zwalczania mowy nienawiści w Internecie.

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.tolerancjanawarsztat.org