Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-08-18 20:41:37 przez system

Wirtualny przewodnik po Powiecie Bocheńskim

Lubisz zwiedzać ciekawe miejsca, spacerować, czy podziwiać przyrodę? Zatem musisz koniecznie zapoznać się z propozycją Starostwa Powiatowego w Bochni, które zakończyło właśnie aktualizację wirtualnego przewodnika po Powiecie Bocheńskim.

Dzięki temu mieszkańcy i turyści będą mogli odwiedzić m.in. Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, maszynę parową, znajdującą się w Szybie Campi bocheńskiej kopalni, Muzeum Stanisława Fischera, Muzeum Motyli w Bochni, Grotę Solną czy też Osadę VI Oraczy jak również podziwiać panoramę Bochni z Szybu Campi.

Nie wychodząc z domu mamy szansę przenieść się do najciekawszych miejsc oraz zabytków, znajdujących się w poszczególnych miejscowościach. Wirtualny spacer połączony jest z mapą Google, na której znajdują się współrzędne geograficzne, jest również możliwość sprawdzenia ciekawych miejsc w pobliżu jak również wysłania pocztówki. Znajdziemy również indeks panoram z opisem i zakładkę z filmami. Wirtualny spacer został połączony z aplikacją Google – Street View. Do każdego wirtualnego spaceru został wbudowany kod QR, który można zeskanować telefonem i otrzymać link do danego miejsca.

Wirtualny spacer został przygotowany na urządzenia mobilne, dzięki temu możemy wyznaczyć trasę z miejsca, w którym się znajdujemy do miejsca docelowego. Otwierając wirtualny spacer na telefonie, ipadzie lub na tablecie uruchamiamy w naszym telefonie przycisk "Lokalizacja GPS" i czekamy na rozpoznanie naszej lokalizacji, potem wybieramy w wirtualnym spacerze panoramę do której chcemy dotrzeć, a następnie wybieramy z dolnego menu przycisk "mapa" i opcję „wyznacz trasę”. Zostanie wtedy uruchomiona mapa Google, która wyznaczy naszą lokalizację i całą trasę do miejsca przez nas wybranego.

- Zanim turysta wybierze Powiat Bocheński, może upewnić się, oglądając wirtualny przewodnik, że nasz powiat to doskonałe miejsce do wypoczynku. Dzięki wirtualnemu spacerowi odkrywamy uroki tego wspaniałego regionu, pokazując potencjał turystyczno – przyrodniczy, zachęcając do odwiedzenia – wyjaśnia Rafał Rudka, członek Zarządu Powiatu w Bochni.

Wirtualny spacer składa się łącznie z 40 tysięcy zdjęć, wykonanych w ostatnim czasie i dostępny jest po kliknięciu w link: www.powiatbochenski.wkraj.pl

Zamek w Wiśniczu: www.zamekwisnicz.wkraj.pl
Muzeum. St. Fischera: www.muzeum.bochnia.wkraj.pl
Muzeum Motyli: www.muzeummotyli.wkraj.pl