Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-27 13:53:08 przez system

Wirydarz pełen muzyki

W ramach Dni Bochni w piątek 24 czerwca w wirydarzu Muzeum im. Stanisława Fischera odbył się koncert „Orkiestry Dni Naszych”

Pochodzący z Warszawy zespół posiada bardzo szeroki repertuar muzyczny. Przez wielu jest uznawany za prekursora muzyki folkowej. – Zespół w swojej autorskiej twórczości łączy elementy folkloru podlaskiego, kaszubskiego, podhalańskiego, irlandzkiego, szanty a także elementy muzyki klasycznej oraz ekspresje ostrego rocka. Najkrótszym określeniem stylu niech będzie jednak „folk&roll” – czytamy na oficjalnej stronie zespołu, który gra ponadto również koncerty balladowe z Krainy Łagodności oraz koncerty dla dzieci, które nie tylko są bardzo żywe i niosą wesołe przesłanie, ale również uczą.

Orkiestra Dni Naszych powstała w 1991 roku i od tego czasu na swoim koncie ma ponad dwa tysiące koncertów w Polsce i w Europie oraz 21 wydanych płyt.

Koncert, który rozpoczął muzyczną część Dni Bochni, zgromadził, pomimo upalnej tremperatury, liczną publiczność w bardzo zróżnicowanym wieku.