Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-12-19 23:38:41 przez system

Wiśnicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Wiśnicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się 18 grudnia na Rynku, rozpoczął koncert Strażackiej Orkiestry Dętej ze Starego Wiśnicza. Potem kolejno na scenie prezentowali się: kółko teatralne działające przy MOK, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Muchówki, Kapela „Królewianie” z dziecięcym zespołem „Albinki” z Królówki, chór „Królewskie Słowiki” z Królówki, uczniowie Szkoły Podstawowej w Muchówce, Zespołu Szkół w Kobylu, Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, Szkoły Podstawowej w Chronowie, Dzieci oraz ich Rodzice i Nauczyciele z Przedszkola Samorządowego w Nowym Wiśniczu, uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, zespół „Funky dance” działający przy MOK oraz zespół „Nieaktualni”.

W przerwach pomiędzy występami licytowano bombki, z których dochód został przeznaczony na leczenie Agnieszki Wietrzak oraz Sary Nizioł. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni podczas jarmarku prowadziło również zbiórkę charytatywną na rzecz Agnieszki i Sary. Dziękujemy za otwarte serca i okazane wsparcie. Dzięki Państwa zaangażowaniu zebrano 3 902,20 zł.

Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili wiśnicki rynek, mogli nabyć między innymi ręcznie robione bombki, ozdoby choinkowe, stroiki, ciasta, karpie, choinki. Jednym słowem wszystko, co potrzebne jest do przygotowań, związanych z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

Na najmłodszych czekał Święty Mikołaj ze słodkim upominkiem, który również zabierał dzieci na przejażdżkę bryczką wokół Rynku. W Galerii Piwnic Ratuszowych wręczono nagrody i otwarto wystawę szopek, które brały udział w XVII edycji Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej Świąt Bożego Narodzenia organizowanego przez MOK. Również w Ratuszu, w siedzibie Klubu Seniora panie prowadziły warsztaty artystyczne.

Podczas jarmarku przeprowadzony został także konkurs dla osób, które zakupiły nowy numer Wiadomości Wiśnickich i wypełniły kupon konkursowy. Spośród nich rozlosowano ufundowane przez sponsorów cenne nagrody między innymi ekspres do kawy, bony towarowe, sprzęt sportowy.