Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-02-11 10:35:48 przez system

Wiśnickie tkactwo na wystawie w Muzeum

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w czwartek 16 lutego o godzinie 17.30 na wernisaż wystawy "Wątek i osnowa. Wielowątkowość dokonań wiśnickiego tkactwa artystycznego 1947-2017".

Tkactwo artystyczne i ceramika to dwa filary, na których zostały zbudowane początki, świetność, a także rozpoznawalność Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. Wyraził to trafnie przed wieloma laty Stefan Jakubowski w ceramicznej rzeźbie współtwórcy wiśnickiej szkoły – Stanisława Fischera, trzymającego na rękach dziecięce postaci symbolizujące tkactwo i ceramikę…

Na wystawie zaprezentowane zostanie tkactwo ze szkolnego archiwum. Autorskiego wyboru prac, powstałych na przestrzeni siedemdziesięciu lat, dokonali nauczyciele tkactwa artystycznego – Ewa Dominiak i Włodzimierz Dominiak.

- Mamy nadzieję, że ten rocznicowy, retrospektywny przegląd w naszej Galerii „Strych Muzealny” unaoczni stylistyczne zróżnicowanie i bogactwo osiągnięć uczniów i nauczycieli wiśnickiej szkoły - mówi dyrektor Muzeum, Jan Flasza.