Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-07-18 21:52:31 przez system

Wychowankowie domu dziecka pomagają

Wychowankowie bochenskiego domu dziecka - Przemek, Patryk, Dominik, Łukasz, Dawid, Kacper i Janusz wystartują 24 lipca z Elbląga, pojadą Wschodnim Szlakiem Rowerowym - Szlakiem Green Velo z Sylwestrem Walaskiem, podróżnikiem i organizatorem rajdu.

W najbliższą środę, o godz. 15.00, wychowankowie Domu Dziecka w Bochni – spotkają się z Sylwestrem Walaskiem, podróżnikiem i organizatorem eskapady. Dowiedzą się, co powinni ze sobą zabrać i co należy spakować się – żeby bagaż nie był za duży, i aby znalazły się w nim wszystkie potrzebne rzeczy.

„Najważniejsze, żeby była ładna pogoda… burze i nawałnice trzeba będzie przeczekać, a zwykły deszcz może utrudnić jazdę” – mówi Sylwester Walasek… podkreślając, że poza tym, na co nie ma wpływu… wszystko dopięte jest już na ostatni guzik. Wystartują 24 lipca z Elbląga… pojadą Szlakiem Green Velo (szlak biegnie przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie) – młodzi ludzie pokonają tyle kilometrów, ile będą mogli… dalej Sylwester Walasek pojedzie już sam. Po dwóch tygodniach mają spotkać się na ulicy Odmętowej w Krakowie, przed Centrum Opieki Wyręczającej… to na rzecz tego – pierwszego w Polsce takiego ośrodka – zamierzają zbierać pieniądze podczas wyprawy. Chcą też promować działalność Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Więcej informacji TUTAJ