Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-08-24 16:58:19 przez system

XVII Biesiada Agroturystyczna w Siedlcu

W niedzielę, 23 sierpnia w Siedlcu odbyła się XVII Biesiada Agroturystyczna „W Artystycznej Dolinie” organizowana przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

Najważniejszym punktem programu był konkurs na „Najsmaczniejsze Potrawy z Marchewki lub Pietruszki” połączony z bezpłatną degustacją potraw regionalnych odbywający się w ramach VIII Święta Kuchni Regionalnej. Do rywalizacji przystąpiło 12 instytucji reprezentujących różne organizacje społeczne takie jak: Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, świetlice, szkoły czy właścicieli gospodarstw agroturystycznych.

Trudnej roli „smakowania” i oceniania konkursowych potraw podjęła się Komisja, którą tworzyli nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni - Anna Biernat i Anna Małyszek oraz wójt Gminy Bochnia - Marek Bzdek.

Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce:
Zespół Szkół w Dąbrowicy,
Stowarzyszenie Ziemi Strzeleckiej „Złoty Kłos”
II miejsce:
Świetlica Wiejska w Cikowicach
III miejsce:
KGW „Brzeźnickie Gosposie” w Brzeźnicy,
KGW „Wesołe Kumoszki” z Moszczenicy
Wyróżnienie otrzymało:
KGW w Gawłowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

Imprezie towarzyszył blok artystyczny, w którym wystąpili kolejno: zespół „Nieaktualni” z Nowego Wiśnicza, jedna z laureatek tegorocznych „gminnych talentów” - Katarzyna Kamińska z Łapczycy, zdobywca I miejsca i dużej spinki góralskiej podczas tegorocznych „Sabałowych Bajań” w Bukowinie Tatrzańskiej za grę na heligonce – Paweł Opyd, zespół „Lubię To!” z Łapanowa, Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie oraz Kapela Siedlecka. Dużym powodzeniem cieszyła się kończąca imprezę zabawa taneczna przy znanych i lubianych coverach różnych gatunków muzycznych w wykonaniu zespołu Soul Group.