Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-05-23 19:10:06 przez system

Z Janem Melą na krańce świata i w głąb siebie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Janem Melą "Podróże na krańce świata i w głąb siebie", 29 maja 2019 r., godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki.

Jan Mela podzieli się ze słuchaczami swoją historią życia i pokaże, że jedyne co nas ogranicza to przeszkody, które stawiamy sobie sami. Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się w ramach realizacji projektu „Audiobook kontra książki czyli z czym lepiej podróżować?” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jan Mela - polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Jest założycielem fundacji „Poza Horyzonty”, współautorem programu podróżniczego w Radiu Kraków „Między biegunami”. Był ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016. W 2011 powstał film fabularny „Mój biegun”, którego scenariusz oparty był o życiorys Jaśka Meli.

Zdobywca wielu nagród: Człowiek bez barier (2004); Fenomen Przekroju (2005); Kolos w kategorii Wyczyn Roku za zdobycie w wieku 15 lat obydwu biegunów Ziemi (2005); Nagroda 5,10 i dalej im. Marcina Kołodyńskiego (2005); Nagroda Statuetka „Kryształków Zwierciadła” za działania na rzecz innych niepełnosprawnych (2009).

Jan Mela, niesamowity człowiek, osoba niepełnosprawna, godna naśladowania i podziwiana za ogromną odwagę oraz niespotykaną osobowość. Spotkanie odbędzie się w sali klubu Biblioteki, ul. A. Mickiewicza 5, I piętro. Zapraszamy. Wstęp wolny!

fot. pozahoryzonty.org