Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-08-31 12:51:32 przez system

Zabytki, Trubadurzy i Daryl Strodes

Podczas zbliżającego się weekendu z zabytkami będzie muzycznie, artystycznie i sportowo – zapewniają organizatorzy. Wszystko za sprawą połączonych wydarzeń. 8 września swe drzwi otworzą nie tylko najciekawsze i najcenniejsze zabytki powiatu. W sobotę Kopalnia Soli "Bochnia" świętować będzie 770 urodziny, natomiast na dziedzińcu Muzeum im. S. Fischera w Bochni w ramach Bochnia Rocks – wystąpi gwiazda światowej sławy – Daryl Strodes & Friends.

Co się będzie działo?

770 urodziny Kopalni Soli Bochnia odbędą się na placu pod Kominem. Od 16.00 -18.00 będą miały miejsce animacje dla dzieci - Rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Święta Kinga i jej świat" prowadzone przez Pracownię Artystyczną RERUM i Kingę Magdoń.

18.30 – Koncert zespołu Latające Talerze

20.15 - Koncert zespołu Trubadurzy

21.45 –Teatr Tancerzy Ognia ARTAFOC

Trubadurzy to jedna z kilku legend polskiego rocka. Zespół powstał w Łodzi w 1965 roku a jego członkami byli wtedy Sławomir Kowalewski, Krzysztof Krawczyk, Marian Lichtman, Jerzy Krzemiński i Bogdan Borkowski, zaś wokalistką Sława Mikołajczyk. Ten pierwszy, na poły amatorski okres to zdobycie lokalnej popularności i nagranie tytułowej piosenki do serialu "Wojna domowa". Prawdziwa kariera grupy rozpoczęła się w 1967 roku, kiedy do tworzącej się Grupy NO TO CO przeszli Krzemiński i Borkowski, a do pozostałych trzech muzyków dołączył kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista i wokalista Ryszard Poznakowski. Ten ostatni był już wtedy czołową postacią estrady - muzycznym szefem Czerwono-Czarnych, autorem wielu szlagierów z piosenką "Mały książę" na czele. Niewątpliwie Poznakowski wyprowadził Trubadurów na szerokie wody, a jednocześnie wpłynął na rozkwit ich talentów, zwłaszcza wokalnych. Grupa szybko dała się poznać za sprawą pierwszych hitów takich jak "Przyjedź mamo na przysięgę", "Znamy się tylko z widzenia", "Krajobrazy", "Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno". Oszczędność, by nie powiedzieć ubóstwo w warstwie instrumentalnej zespół nadrabiał znakomitą, ekspresyjną wokalizą czterech czystych, męskich głosów, używanych z nadmierną czasem egzaltacją. Dzięki temu jednak przez lata Trubadurzy uchodzili za najlepiej śpiewający zespół, a przez to mający charakterystyczne, łatwo rozpoznawalne brzmienie.

Bochnia Rocks! To impreza która odbędzie się na dziedzińcu Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. O godz. 20.00 odbędzie się tam koncert Daryl Strodes & Friends

Daryl Strodes amerykański wokalista bluesowy i jazzowy, gitarzysta, pisarz i producent. Jego zamiłowanie do poszukiwań nowych inspiracji znajduje odbicie w muzyce, którą tworzy. Znaleźć w niej można wątki Urban / Neo-Soul / World / Pop / Reggae oraz afrykańskich and azjatyckich rytmów.

W Bochni Daryl zagra w ramach wakacyjno-jesiennej trasy po Europie i Azji, promującej jego najnowszą płytę z bluesowymi hitami „Old Love". Daryl zagra w składzie mocno bocheńskim, towarzyszyć mu będą: Piotr Lekki (gitara), Wojtek Zwierniak (piano, saksofon), Szymon Fortuna (perkusja) oraz Dawid Kosakowski (gitara basowa).

Orgazniatorami wydarzeń są: Kopalnia Soli Bochnia, Starostwo Powiatowe w Bochni, Urząd Miasta Bochnia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.