Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-11-23 14:20:24 przez system

Zespół „Śląsk” na Nowy Rok

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” z programem „A to Polska właśnie” wystąpi w Bochni w hali widowiskowo-sportowej, 17 stycznia 2016 r. o godz. 19:00. Muzyka, pieśni i tańce narodowe i ludowe wypełnią program Koncertu Noworocznego organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Bochni.

W hali widowiskowo-sportowej wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Przeważającą część programu „A to Polska właśnie” stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny patrona Zespołu oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej.

W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

Bilety w cenie 90 zł (intywidualne), 75 zł (grupowe – powyżej 30 osób) można nabyć w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Bochni (w godzinach pracy) oraz w kasie kina (codziennie - prócz czwartków - od 16.00 do 20.30).

Dodatkowe informacje pod nr telefonu: 14 611 69 35.