Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-01-01 19:46:00 przez Czas2012

Zespół "Śląsk" wystąpi Bochni

26 stycznia 2020 roku w Bochni wystąpi z koncertem noworocznym Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. W hali widowiskowo-sportowej o godz. 18.00. zatańczy, zaśpiewa i zagra łącznie ponad 120 artystów. Chór, orkiestra i balet przedstawią tańce z wszystkich regionów Polski (I część) oraz utwory musicalowe, operetkowe i piosenki filmowe (II część).

W przerwie koncertu organizator – Miejski Dom Kultury zaprosi tradycyjnie na lampkę szampana, zaś Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Bochni będzie kwestował na rzecz swoich pacjentów.

Bochnianie zobaczą na żywo i w najlepszym wykonaniu tradycyjne tańce polskie. Mnogość strojów i odmienność tańców z różnych regionów Polski uzmysłowi jak różnorodna i bogata jest nasza kultura i polskie tradycje.
W drugiej części koncertu artyści „Śląska” przeniosą widownię w świat najsłynniejszych oper, operetek i musicali wykonując najbardziej znane i lubiane arie i piosenki filmowe.

Bilety można nabyć w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury i w kasie kina Regis, szczegółowych informacji udziela sekretariat MDK tel. 14 611 69 35.