Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-20 15:50:51 przez system

Zwyciężyła w wojewódzkim konkursie plastycznym

W Komedzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie eliminacji wojewódzkiego XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem„ W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Powiat Bocheński reprezentowało 14 uczniów z Bochni, Dąbrówki, Borku, Kierlikówki, Rzezawy, Łapczycy i Mikluszowic.

I miejsce w kategorii uczniów gimnazjalnych zajęła Kinga Synowiec, uczennica klasy II b z Publicznego Gimnazjum w Rzezawie. Opiekunem była Jolanta Sumara-Warchoł.

Konkurs miał na celu zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych.

Eliminacje wojewódzkie poprzedzone były etapem powiatowym do którego wpłynęło aż 70 prac ze szkół podstawowych i gimnazjów.