Kategoria: Region
Utworzono: 2020-01-22 20:58:19 przez eb

Historia Polski zbudowana z klocków

Wielkie bitwy, ważne wydarzenia i zabytkowe budowle – a to wszystko zbudowane z ponad miliona klocków LEGO i wzbogacone o interaktywne elementy. W krakowskim HistoryLandzie możemy podziwiać największą wystawę LEGO i odkrywać historię Polski.

Niedawno prezydent Krakowa Jacka Majchrowskiego odwiedził tę wystawę, która ukazuje najważniejsze dla polskiej historii wydarzenia. Ekspozycja znajduje się w starym budynku dworcowym przy pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Do zbudowania wystawy w zużyto ponad milion kolorowych klocków LEGO. Interaktywne makiety pozwalają poczuć się, jakby było się w środku wydarzeń. Można usłyszeć odgłosy walki w trakcie bitwy pod Grunwaldem czy zobaczyć rzemieślników podczas ich codziennych zajęć w Biskupinie.

Makiety ożywają i poruszają się, posiadają dokładnie odwzorowane detale, elementy architektoniczne, rośliny czy ukształtowanie terenu. W ofercie znalazły się również gry interaktywne i projekcje multimedialne. To nie koniec atrakcji. Zwiedzający mają okazję stanąć za sterem statku czy odegrać hejnał mariacki na interaktywnej trąbce.

Dodatkowo w trakcie wycieczki zobaczymy średniowieczny Biskupin, Drzwi Gnieźnieńskie, Jasną Górę, Sukiennice, Katedrę Wawelską czy Stocznię Gdańską.

Fot. Wiesław Majka/krakow.pl
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.