Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-01-22 20:58:19 przez eb

Historia Polski zbudowana z klocków

Wielkie bitwy, ważne wydarzenia i zabytkowe budowle – a to wszystko zbudowane z ponad miliona klocków LEGO i wzbogacone o interaktywne elementy. W krakowskim HistoryLandzie możemy podziwiać największą wystawę LEGO i odkrywać historię Polski.

Niedawno prezydent Krakowa Jacka Majchrowskiego odwiedził tę wystawę, która ukazuje najważniejsze dla polskiej historii wydarzenia. Ekspozycja znajduje się w starym budynku dworcowym przy pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Do zbudowania wystawy w zużyto ponad milion kolorowych klocków LEGO. Interaktywne makiety pozwalają poczuć się, jakby było się w środku wydarzeń. Można usłyszeć odgłosy walki w trakcie bitwy pod Grunwaldem czy zobaczyć rzemieślników podczas ich codziennych zajęć w Biskupinie.

Makiety ożywają i poruszają się, posiadają dokładnie odwzorowane detale, elementy architektoniczne, rośliny czy ukształtowanie terenu. W ofercie znalazły się również gry interaktywne i projekcje multimedialne. To nie koniec atrakcji. Zwiedzający mają okazję stanąć za sterem statku czy odegrać hejnał mariacki na interaktywnej trąbce.

Dodatkowo w trakcie wycieczki zobaczymy średniowieczny Biskupin, Drzwi Gnieźnieńskie, Jasną Górę, Sukiennice, Katedrę Wawelską czy Stocznię Gdańską.

Fot. Wiesław Majka/krakow.pl