Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-01-24 19:46:52 przez eb

Jan Lisiecki zagra Chopina w ICE Classic 2022

Cykl koncertów muzyki klasycznej ICE Classic powraca! Bohaterem pierwszego z czterech wydarzeń zaplanowanych na 2022 rok będzie Jan Lisiecki – uznany polski pianista nagrywający dla legendarnej wytwórni Deutsche Grammophon. 1 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków wykona on utwory Fryderyka Chopina, a towarzyszyć mu będzie Sinfonietta Cracovia.

„The New York Times” nazwał jego grę nieskazitelną, liryczną i inteligentną, a jego samego – pianistą, który „sprawia, że każda nuta jest ważna”. Pisano o nim także „arystokrata fortepianu” i „unikalny talent”. Urodził się w kanadyjskim Calgary i mimo młodego wieku – ma niespełna 27 lat – występował już z wieloma znakomitymi orkiestrami w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

Jan Lisiecki będzie gościem pierwszego w 2022 roku koncertu w ramach cyklu ICE Classic. 1 marca o godz. 20.00, w dniu urodzin Fryderyka Chopina, sięgnie po jego koncerty fortepianowe: e-moll op. 11 i f-moll op. 21. Na scenie Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków będzie mu towarzyszyć Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia.

Występ Jana Lisieckiego to przedsmak tego, co ICE Classic ma do zaoferowania melomanom w tym roku. 1 marca zostaną ogłoszone nazwiska artystów i daty pozostałych trzech koncertów cyklu. Dzień później, 2 marca, wystartuje sprzedaż karnetów.