Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-12-13 11:58:29 przez DML

Krakowskie zoo zaprasza do odwiedzin

Krakowskie zoo jest otwarte także zimą! Do dyspozycji zwiedzających codziennie jest ponad 17 hektarów przestrzeni, po której można bezpiecznie spacerować, dziesiątki gatunków zwierząt, w tym renifery, lis polarny i pantera śnieżna, które tylko teraz można zobaczyć w zimowej, śnieżnej szacie.

Padający śnieg odmienił wygląd ogrodu, tworząc przedświąteczną atmosferę i zachęcając do spacerów w zimowej scenerii. Widok reniferów, zebr, flamingów i innych mieszkańców zoo na tle śnieżnego puchu jest wspaniały. Najlepiej zaopatrzyć się w czapki, rękawiczki i szaliki. Widoki ogrodu zimą z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Zoo proponuje teraz specjalną, zimową ścieżkę zwiedzania – bezpłatną mapkę można odebrać w kasie zoo.

Choć z ekspozycji zniknęły gatunki ciepłolubne i tak na wizytę w zoo trzeba zaplanować co najmniej dwie godziny. Przed wejściem do zoo czynny jest bar, w którym można na wynos zamówić ciepłe napoje i posiłki.

Ponadto w będzie można odwiedzić żywą szopkę. Szopka będzie dostępna 25, 26 i 27 grudnia.

Zoo jest czynne codziennie od 9.00 do 15.00.

Krakowskie zoo dba o reżim sanitarny, a dystans łatwo jest zachować na tak dużej przestrzeni. Dla zwiedzających zoo przygotowało również grę terenową (trzeba mieć ze sobą długopis), za rozwiązanie której uczestnicy otrzymają drobne upominki! Zimą także jest czynne mini-zoo, w którym z bliska można się przyjrzeć gatunkom udomowionym.

Info: UM Kraków