Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-09-16 20:20:40 przez eb

Lubisz biegać? Pobiegnij na Trzy Kopce

W czwartek, 9 września, o godz. 12.00 wystartowały zapisy internetowe do jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń biegowych w Krakowie. 14. edycja Biegu Trzech Kopców zaplanowana jest na 3 października. 18 września odbędzie się wyjątkowy trening z Marcinem Świercem przygotowujący do tego wydarzenia.

Już 3 października, o godzinie 10.00 ponownie spotkamy się na starcie Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim.

Uczestnicy będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Start zapisów internetowych i limit startujących
Zapisy internetowe rozpoczęły się 9 września, o godz. 12.00. Ustalony został limit startujących, który wynosi 2000 uczestników.

Szczegóły na stronie internetowej zis.krakow.pl.

Trening z Marcinem Świercem
W sobotę, 18 września o godzinie 10.00 odbędzie się specjalny trening przygotowujący do 14. Biegu Trzech Kopców prowadzony przez Marcina Świerca. Dodatkowo, w godz. 8.00-14.30 zapraszamy wszystkich zawodników na darmowe konsultacje ze specjalistami ortopedii, traumatologii i fizjoterapii w siedzibie Sportoklinik.

Marcin Świerc – partner Sportoklinik najlepiej czuje się na dystansach ultra, wielokrotnie zdobywał medal Mistrzostw Polski w biegach górskich na różnych dystansach. Jest obecnym Mistrzem Polski w biegach górskich na długim dystansie. Startował w Mistrzostwach Świata w 2016 roku, w których zdobył wysokie 7. miejsce. W ostatnich latach potwierdził swoją przynależność do światowej elity zdobywając m.in. 2. miejsce na CCC (Festiwal UTMB) w 2017, a rok później po niesamowitej końcówce zwyciężył w Chamonix na trasie TDS (także festiwal UTMB). Swoją pasją i doświadczeniem Marcin chętnie dzieli się ze swoimi zawodnikami, których wspiera przy spełnianiu biegowych marzeń będąc dla nich trenerem i mentorem.

Informacje o treningu z Marcinem Świercem

Termin: 18 września o godz. 10.00 (potrwa około 90-120 minut)

Miejsce zbiórki: główne wejście do siedziby Sportoklinik (ul. Kałuży 1 – Stadion Miejski Cracovia)

Trasa: nawiązująca do trasy 14. Biegu Trzech Kopców

Limit uczestników: 30 osób

Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Warunkiem udziału w zajęciach jest zgłoszenie uczestnika/uczestniczki poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej ZIS. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem.

Darmowe konsultacje ze specjalistami ortopedii, traumatologii i fizjoterapii w siedzibie Sportoklinik

W sobotę, 18 września razem zapraszamy do siedziby naszego Partnera – Sportoklinik na darmowe konsultacje ze specjalistami ortopedii, traumatologii i fizjoterapii.

Termin: 18 września w godz. 8.00-14.30

Miejsce: siedziba Sportoklinik (ul. Kałuży 1 – Stadion Miejski Cracovia)

Rejestracja: rejestracja odbywa się poprzez system rejestracji kliniki lub telefonicznie na pod numerem: 501 751 989

Limit: Liczba miejsc ograniczona