Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-07-10 20:37:58 przez eb

Ogrody deszczowe w Krakowie

Do 18 lipca mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać do Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie budynki, przy których wykonany zostanie zbiornik na wodę oraz urządzony ogród deszczowy. Wszystko to w ramach projektu zagospodarowania wód deszczowych.

W oparciu o otrzymane zgłoszenia ZBK przeprowadzi wizję i dokona oceny możliwości technicznych wykonania takich instalacji. Jeżeli opinia ekspertów będzie pozytywna, instalacja zostanie zrealizowana, natomiast jeżeli będzie wymagała większej liczby uzgodnień (np. z konserwatorem zabytków) lub wyczerpana zostanie pula środków na 2021 r., wówczas jej realizacja będzie przesunięta na przyszły rok.

Najważniejsze zasady:
1. Instalacje można planować wyłącznie przy budynkach komunalnych zarządzanych przez ZBK (jeżeli na jakimś budynku jest tabliczka ZBK, to na 90% będzie prawna możliwość realizacji przy nim takiej instalacji)/
2. W zgłoszeniu należy wysłać zdjęcia miejsca, w którym widzielibyście Państwo możliwość postawienia zbiornika oraz urządzenia ogrodu deszczowego.
3. W zgłoszeniu należy napisać osoby chętne do opieki na ogrodem.
4. Instalacje można wykonać zarówno przy budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych (np. przychodniach zdrowia, pawilonach handlowych).
5. Zgłoszenia można wysyłać do 18 lipca na adres mailowy: roksana.kurek@zbk.krakow.pl
6. Wszelkich informacji udziela Roksana Kurek, nr 12 616 61 70.