Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-08-16 12:49:30 przez system

Długi weekend na bocheńskich drogach

Komenda Powiatowa Policji w Bochni podsumowała stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w czasie „długiego weekendu” związanego z Wniebowzięciem Najświętszej Marii Panny oraz ze Świętem Wojska Polskiego. Czy było bezpiecznie?

W okresie od 11 sierpnia do 15 sierpnia wydarzyły się łącznie 2 wypadki oraz 10 kolizji. W dniu 11 sierpnia około godz. 20.45 w m. Lipnica Dolna nietrzeźwy kierujący motorowerem, włączając się do ruchu nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu samochodowi Alfa Romeo doprowadzając do zderzenia. Kierujący motorowerem doznał obrażeń ciała i został przewieziony do Szpitala. W wydychanym powietrzu miał ponad 1,3 promila alkoholu.

12 sierpnia około godz. 13.20 w m. Bełdno kierująca samochodem osobowym Ford Focus na łuku drogi, w skutek nagłego hamowania utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie do rowu. W związku z doznanym obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala.

Zatrzymano łącznie 4 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem Skoda, zatrzymany w miejscowości Świniary o godzinie 8 rano miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniach 14-15 sierpnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję prędkość. 14 sierpnia na kierujących nałożono ponad 50 mandantów tylko za przekraczanie prędkości, a kolejnego dnia nałożono 59 mandatów za to samo wykroczenie. Od 11 do 15 sierpnia tylko za przekraczanie prędkości ukarano ponad 150 kierujących.

Bezpieczeństwa na drogach powiatu bocheńskiego w okresie długiego weekendu pilnowali wszyscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, praktycznie nie mając w tym okresie żadnych dni wolnych. Weekend ten był dość bezpieczny na drogach naszego powiatu.