Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-12-18 21:51:21 przez system

Komornik zajął konta Uzdrowiska Kopalni Soli w Bochni

Uzdrowisko Kopalni Soli w Bochni ma kłopoty finansowe. Dzisiejsze doniesienia prasowe m.in. Gazeta Krakowska pisze o zajęciu kont Uzdrowiska przez komornika. Konta Uzdrowiska są zajęte od listopada.

Kłopoty finansowe nie są jednak jedyną niepokojącą rzeczą. Mimo zajęcia kont Uzdrowisko do grudnia pobierało opłaty za imprezę wigilijną – tak przynajmniej twierdzą rozczarowani turyści, którzy dowiedzieli się, że wyjazd został odwołany, a pieniądze zajął komornik. Jak podaje GK – czują się też oszukani.

Konto bankowe uzdrowiska zostało zajęte na wniosek bocheńskiego starostwa, reprezentującego Skarb Państwa. Postępowanie egzekucyjne jest prowadzone w związku z nieuregulowanymi opłatami z tytułu użytkowania wieczystego – informowała Katarzyna Kępa-Hamuda ze Starostwa Powiatowego w Bochni wyjaśniając sprawę zajęcia kont.

W rozmowie z "Gazetą Krakowską" wypowiedziała się Patrycja Jamroz, dyrektor Uzdrowiska Kopalnia Soli Bochnia, która przyznała, że „od momentu przejęcia w 2014 r. przez kopalnię obsługi ruchu turystycznego uzdrowisko ma kłopoty finansowe. Teraz, gdy komornik zajął pieniądze z zaliczek na imprezę świąteczną, spółka musiała ją odwołać. Komornik w jednym czasie wysłał tytuły wykonawcze do Uzdrowiska i jego klientów. Dyr. Jamroz dodaje, że uzdrowisko nie naciąga klientów.- Od razu skontaktowaliśmy się ze wszystkimi. Mailami, listem poleconym i telefonicznie nasi goście zostali powiadomieni, że impreza jest odwołana, a pieniądze zostaną im w całości zwrócone do końca miesiąca. Nie jesteśmy w upadłości. Rada Nadzorcza pracuje nad rozwiązaniem problemu” - dodała szefowa uzdrowiska.

W całej sprawie najgorsze jest to, że ta negatywna informacja została rozpowszechniona przez media w całym kraju. Piszą o niej lokalne podstrony krajowych dużych portali internetowych. Cierpi na tym wizerunek Bochni i Kopalni Soli w Bochni, która jest podmiotem osobnym i nie ma wiele wspólnego z zarządzaniem w Uzdrowisku Kopalni Soli w Bochni i hotelem, które jest spółką z większościowym kapitałem prywatnym.