Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-04 21:47:35 przez system

Spotkanie z B. Kosturkiewiczem i Z. Cichoniem

W środę 7 października o godz. 19.00 w sali kameralnej kina Regis z wyborcami spotkają się: kandydat na senatora w okręgu 34 (obejmującym powiat bocheński) Zbigniew Cichon i kandydat na posła Bogdan Kosturkiewicz - obaj wystawieni przez KW Prawo i Sprawiedliwość.

Podczas spotkanie zostanie dokonana prezentacja obu kandydatów i przedstawione ich programy wyborcze. Przewidziane są także pytania od mediów i publiczności.

Zbigniew Cichoń
Urodzony w 1952 roku. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Adwokat, obrońca i promotor praw człowieka, Przewodniczący Komisji Praw Człowieka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej, współzałożyciel i od 2003 roku prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej.

W latach 1982-1989 obrońca osób dotkniętych represjami reżimu komunistycznego.

W pierwszych wyborach samorządowych w nowej Polsce radny Miasta i Gminy Wieliczka i członek Zarządu wybrany z listy Komitetu Obywatelskiego.

Dwukrotnie wybrany na sędziego Trybunału Stanu. Od 10 lat członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Senator, wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim w latach 2007-2011.

Mieszkaniec Wieliczki. Żonaty, ojciec dwojga dzieci.

Bogdan Kosturkiewicz
Kosturkiewicz Bogdan.jpgUrodzony w 1961 r. w Bochni, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej, doktor nauk technicznych, adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH.

Współautor projektów badawczych, realizowanych dla United States Department of Energy oraz Knowledge and Innovation Community.

Radny miasta Bochni nieprzerwanie od 1998 roku, burmistrz miasta Bochni w latach 2006-2010, w trakcie których miasto dynamicznie się rozwijało.

Mieszkaniec Bochni. Żonaty, ojciec dwóch dorosłych synów.