Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-16 22:08:14 przez system

Weź udział w ekstremalnej drodze. Drodze krzyżowej

Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej rejonu bocheńskiego zapraszają do udziału w prawdziwym wyzwaniu dla ducha i ciała.

Pątniczy szlak rozpocznie się mszą św. w kościele w Krzyżanowicach 27 marca o godz. 19.00. Po niej uczestniczy przemierzą 40 km trasę: Krzyżanowice-Bochnia- Puszcza Niepołomicka-Hebdów (gm.Nowe Brzesko)

zapisy na stronie internetowej: www.edk.org.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wydarzenie religijne, zainicjowane przez ks. Jacka Stryczka, przygotowane przez niego wraz z duszpasterstwem "Męska Strona Rzeczywistości".

Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przeniesienie nabożeństwa drogi krzyżowej poza budynek kościoła, przekształcenie jej w pieszą, nocną wędrówkę oraz głębokie przeżycie i doświadczenie własnej słabości.

EDK nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz indywidualną praktyką religijną. Organizatorzy dostarczają jedynie rozważań na stacje drogi krzyżowej i propozycję tras, ale samo ich pokonanie i decyzja o ostatecznym kształcie trasy należy do uczestników. Uczestnicy pokonują trasy w grupach nie większych niż 10 osób.

Zgodnie z zaleceniami pomysłodawców trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej powinna:
- wymagać od uczestnika co najmniej 8 godzin marszu,
- biec poza głównymi drogami i poza terenami zaludnionymi,
- być pokonywana w nocy,
- być pokonywana w milczeniu.