Kategoria: Foto - wideo
Utworzono: 2019-06-20 13:00:00 przez system

Boże Ciało - procesja ulicami miasta

Tradycyjnie w jedno z ważniejszych świąt Kościoła Katolickiego ulicami miasta przeszła procesja Bożego Ciała. Jak zawsze tłum mieszkańców Bochni przeszedł w procesji, by wspomnieć Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa.

Zwyczajem tego święta jest procesja do 4 ołtarzy, przy których odczytywane są stosowne fragmenty Pisma św. Ze względu na zamkniętą płytę Rynku ostatnim ołtarzem był ołtarz główny w Bazylice św. Mikołaja.

Święto ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwane Bożym Ciałem, jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele Katolickim. Bezpośrednią przyczyną ustanowienia święta Bożego Ciała były objawienia Julianny Cornillon z Francji, która w 1209 r. miała widzenia jasnej tarczy księżyca z zarysowaną ciemną plamą. Widzenia te zostały zinterpretowane jako skutek braku wśród świąt kościelnych dnia poświęconego Najświętszemu Sakramentowi.

Czytaj więcej TUTAJ
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.