Kategoria: Foto - wideo
Opublikowano: 2016-04-05 00:06:59 przez system

Koncerty, pokazy, wykłady - dni otwarte Mechanika

Marzec i kwiecień to miesiące kiedy szkoły średnie otwierają swe progi przed gimnazjalistami. W sobotę 2 kwietnia dzień otwarty miał miejsce w Zespole Szkół Nr 1. "Mechanik" to jednak największa szkoła w powiecie i ze względu na swą złożoność dni otwarte w szkole prezentują się bardzo ciekawie.

Od rana szkolne korytarze zostały dość tłumnie wypełnione przez młodzież gimnazjalną biorącą pod uwagę przyszłą naukę w tej ciekawej i prężnie działającej szkole. Każdy profili - od liceum ogólnokształcącego poprzez technika po szkoły zawodowe - ma coś ciekawego do pokazania. Rekrutacja do liceum odbywać się będzie do dwóch profili klasy matematyczno-fizyczno-informatyczna oraz klasa językowa. W technikum profili jest aż 9. Podobnie szeroką ofertę ma szkoła zawodowa.

Zobacz pełną ofertę kierunków Zespołu Szkół Nr 1 TUTAJ

Podczas Dni Otwartych uczniowie z różnych profili klas zaprezentowali szkolne oblicze i możliwości edukacyjne jakie otwierają się przed uczniami decydującymi się na naukę w tej szkole. Szczególnie ciekawie i bogato wygląda oferta warsztatów szkolnych gdzie uczniowie mogą przygotowywać się do zawodu na najnowszym sprzęcie służącym do diagnozowania samochodów czy też na obrabiarkach sterowanych numerycznie. Były także koncerty, czesanie fryzur, tańce, kabarety oraz prezentacja pracowni szkolnych: od sali chemicznej poprzez geograficzną czy sale językowe, gdzie uczniowie przygotowali krótkie scenki teatralne w obcych językach.