Kategoria: Foto - wideo
Opublikowano: 2017-03-11 23:57:30 przez system

Mechanik będzie miał nową salę gimnastyczną

Dni otwarte szkoły

Rozpoczął się sezon prezentowania szkół średnich przed gimnazjalistami. W sobotę 11 marca swe progi otworzył Zespół Szkół Nr 1. "Mechanik" to największa szkoła w powiecie bocheńskim i dni otwarte w szkole prezentują się tutaj bardzo ciekawie. Już niedługo szkoła powiększy się o nową salę gimnastyczną.

Od rana szkolne korytarze zostały dość tłumnie wypełnione przez młodzież gimnazjalną biorącą pod uwagę przyszłą naukę w tej ciekawej i prężnie działającej szkole. Każdy profili - od liceum ogólnokształcącego poprzez technika po szkoły zawodowe - ma coś ciekawego do pokazania. Rekrutacja do liceum odbywać się będzie do dwóch profili klasy matematyczno-fizyczno-informatyczna oraz klasy językowej. W technikum profili jest aż 7. Podobnie szeroką ofertę ma szkoła zawodowa.

Zobacz pełną ofertę kierunków Zespołu Szkół Nr 1 TUTAJ

Już za 1,5 roku szkoła będzie miała do dyspozycji nowy obiekt sportowy. Władze powiatu zdecydowały o budowie nowej sali sportowej. Jak argumentował starosta Ludwik Węgrzyn wszystko wskazuje na to, że rekrutacja do tej placówki nie zmaleje. Co więcej, w związku z reformą oświaty, czyli wydłużeniem cyklu szkolenia w technikach do 5 lat i w liceach z 3 do 4 lat od 1 września 2018, liczba uczniów może tu sięgnąć prawie 1900. W tegorocznym budżecie zapisano na ten cel 3 mln zł. Obecnie szkoła liczy 1400 uczniów. Obecna sala gimnastyczna, wybudowana jeszcze w latach 60-tych, nie jest w stanie zapewnić uczniom bezpiecznych i odpowiednich warunków do zajęć fizycznych. Nowy obiekt, którego budowa rozpocznie się na wiosnę, oprócz sali gimnastycznej będzie posiadał również zaplecze techniczne. Co się znajdzie w nowym obiekcie? Będzie to sala gimnastyczna o długości 44,04 m i szerokości 22,46 m. Obejmie ona kilka boisk.

  • 1 boisko do piłki ręcznej o wymiarze 40 m x 20 m

  • 1 boisko pełnowymiarowe do siatkówki 18 m x 9 m oraz 3 boiska poprzeczne

  • 1 boisko pełnowymiarowe do koszykówki 28 m x 15 m oraz 3 boiska poprzeczne

  • 3 boiska pełnowymiarowe do gimnastyki sportowej 13 m x 13 m

  • 3 boiska pełnowymiarowe do akrobatyki sportowej 12 m x 12 m

  • widownię na 144 osoby

Oprócz sali budynek pomieści 2 korty do squasha z przeszkloną ścianą. Na piętrze znajdzie się siłownia oraz sala do aerobiku wyposażona w lustra. Oprócz tego będą zapewnione szatnie dla uczniów i zawodników oraz toalety z natryskami, a także magazyny na sprzęt sportowy. Nowe pomieszczenie znajdą również trenerzy. Na korytarzach szkoły można się już zapoznać ze szczegółowym projektem nowego obiektu.

Podczas Dni Otwartych uczniowie z różnych profili klas zaprezentowali szkolne oblicze i możliwości edukacyjne jakie otwierają się przed uczniami decydującymi się na naukę w tej szkole. Szczególnie ciekawie i bogato wygląda oferta warsztatów szkolnych gdzie uczniowie mogą przygotowywać się do zawodu na najnowszym sprzęcie służącym do diagnozowania samochodów czy też na obrabiarkach sterowanych numerycznie. Były także koncerty, czesanie fryzur, tańce, kabarety oraz prezentacja pracowni szkolnych: od sali chemicznej poprzez geograficzną czy sale językowe.