Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-03-09 10:58:32 przez jj

Spotkanie autorskie z Wiktorem Orłem

Biblioteka Miejska zaprasza 31 marca 2020 r o godz. 18.00. do sali klubu Biblioteki na spotkanie autorskie z Wiktorem Orłem i promocję jego najnowszej książki pt. „Książka, której nigdy nie przeczytasz”.
Spotkanie poprowadzi Bernadetta Macheta. Wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć promowaną książkę gościa i zdobyć bezcenny autograf.

„Książka, której nigdy nie przeczytasz” zabiera czytelnika w podróż po pełnych sprzeczności meandrach pisarskiego narcyzmu, ostentacyjnej ignorancji intelektualnej i usilnej próby skonstruowania własnej tożsamości. To gorzka opowieść o współczesnej grafomanii w dobie mediów społecznościowych, doprawionej bezsensem istnienia, patologicznymi relacjami z rodzicami, alkoholem i narkotykami. A to wszystko dzieje się w najbardziej literackim z literackich miast w Polsce – Krakowie oraz epizodycznie w Amsterdamie i Paryżu.

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodzony w Bochni, skończył kulturoznawstwo, mieszka i pracuje w Krakowie. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła aspirującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Pełnometrażowy debiut prozatorski nastąpił 7 lat później – w 2017 roku nakładem wydawnictwa Novae Res wydano jego powieść „I tak dalej”. Na 2020 rok zaplanowana jest premiera jego drugiej książki pt.: „Książka, której nigdy nie przeczytasz”.

Publikowano go także w nieistniejącym już kwartalniku „s Z A F a” i niezliczonych zakamarkach internetu, o których on sam już nie bardzo pamięta.

Wiktor regularnie portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpageu Dzienność.

źrodło: wiktororzel.pl