Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-10-19 15:23:17 przez system

AGH doceniona

W badaniu satysfakcji wśród studentów programu Erasmus, przeprowadzonym przez Europejski portal StudyPortals (www.studyportals.com), Polska zajęła wysokie, trzecie miejsce. Dwie uczelnie z naszego kraju znalazły się wśród wyróżnionych w tym zestawieniu.

W badaniu uczestniczyło blisko 16 tysięcy studentów, którzy kształcili się na europejskich uczelniach w roku akademickim 2015/2016. Nagroda „International Student Satisfaction Awards 2016” została przyznana 14 uczelniom (spośród 153 nominowanych). W tym gronie znalazły się dwie polskie uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Wrocławska.

Najwyższą ocenę dla kraju zdobyła Norwegia (9,26 pkt.). Niewiele niżej uplasowała się Irlandia, która uzyskała 9,19 pkt, zaś Polska, z wynikiem 9,09 pkt., zajęła trzecie miejsce. Nasz kraj został doceniony przez studentów zagranicznych przede wszystkim za przystępne opcje mieszkalne oraz przyjazną atmosferę w środowisku akademickim (zwłaszcza w dużych miastach). W gronie nominowanych do nagrody znalazło się najwięcej uczelni hiszpańskich oraz niemieckich.

W Akademii Górniczo-Hutniczej od kilku lat liczba studentów zagranicznych systematycznie wzrasta. W ubiegłym roku akademickim w ramach programu Erasmus na AGH studiowały łącznie 324 osoby (rok wcześniej 257 osób, dwa lata temu 166 osób). Najwięcej studentów, blisko 150, podjęło naukę na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Zainteresowaniem studentów z zagranicy cieszył się również Wydział Zarzadzania oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Najwięcej „Erasmusów” przyjechało na AGH z Hiszpanii, Turcji, Portugalii i Francji.

Szczegółowe informacje na temat badania satysfakcji studentów znajdują się pod adresem: www.studyportals.com/intelligence/international-student-satisfaction/international-student-satisfaction-awards-2016/