Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-10-27 12:22:05 przez system

„Asy polskiej architektury” w Galerii Gaga

Od 5 listopada w Galerii Architektury Gaga w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie można oglądać ekspozycję „Asy polskiej architektury”, złożoną z dwóch wystaw „Polska. Architecture” i „Przestrzenie Idei. B¬udynki zmieniające rzeczywi¬stość społeczną". Jej głównym założeniem jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców największych, krajowych osiągnięć w dziedzinie architektury.

Wystawa „Polska. Architecture” promująca Polskę poprzez najciekawsze realizacje architektoniczne, przygotowana przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” we współpracy z Departamentem Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych prezentuje 24 nowo powstałe lub zmodernizowane obiekty, sportretowane przez najlepszych polskich fotografów architektury. Towarzyszą jej zdjęcia reportażowe, szkice, rysunki oraz cytaty, ukazujące wybrane budowle w szerokim kontekście społeczno-kulturowym. Wystawie towarzyszy - napisane specjaln¬e dla jej potrzeb - opowiadanie autorstwa Sylwii Chutnik. Projekt graficzny opracował Edgar Bąk wraz z zespołem.

W krakowskiej galerii Gaga wystawa zostanie zaprezentowana wraz z ekspozycją 10 makiet architektonicznych "Przestrzenie Idei. B¬udynki zmieniające rzeczywi¬stość społeczną", zgromadzonych w ramach Kongresu Open Eyes Economy Summit. Część z nich pochodzi z Kolekcji "Architektury-murator" dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wyboru obiektów, które zostaną pokazane w Krakowie dokonał Krzysztof Ingarden.

Zestawione ze sobą ekspozycje – pod nazwą „Asy polskiej architektury” - stanowić będą przekrój największych osiągnięć polskiej architektury współcz¬esnej.

Wystawę pt. „Asy polskiej architektury” można oglądać od 5 listopada w Galerii Architektury Gaga w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Galeria otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 – 19:00 oraz w soboty i niedziele od 10:00 – 17:00.

Kurator Galerii Gaga i wystawy „Asy polskiej architektury”: Dawid Hajok
Kurator wystawy: „Przestrzenie Idei. Budynki zmieniające rzeczywistość społeczną": Krzysztof Ingarden
Kurator wystawy: „Polska. Architecture”: Ewa P. Porębska

Wstęp wolny.