Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-29 10:32:55 przez system

Borzęcin: Paweł Kukiz z wigorem w muzyce i polityce

Nietypowość gminy Borzęcin polega na tym, że co roku odbywa się tam jej święto. Nie jest to jednak zwykły piknik z watą cukrową. Z uwagi na artystów tamtejsze święto ściąga widzów nawet z Bochni czy dalszych miejscowości.

Tego roku na scenie pojawiła się Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, która wykonała utwory w stylu pop, rock, dance i soul. To była sobota. W niedzielne popołudnie swoim występem wszystkich przybyłych bawiła Margaret czyli Małgorzata Jamroży – polska piosenkarka i projektantka mody, znana i lubiana piosenkarka ze Stargardu Szczecińskiego. Punktem kulminacyjnym był jednak Paweł Kukiz, który rozpoczął swój występ o 21.00. Koncerty Pawła Kukiza wiążą się obecnie z dużymi emocjami. To już nie tylko muzyka ale także zaangażowanie polityczne Pawła Kukiza sprawia, że na koncert przychodzą nie tylko fani zespołu.

Niedzielny koncert pokazał, że Paweł Kukiz nie spuścił z tonu ani na jotę. Rozpoczął występ od przemówienia w którym tłumaczył jak zakłamana jest polska polityka i jak i kto oszukuje polskich obywateli. Suchej nitki, i słusznie, nie zostawił na Gazecie Wyborczej i politykach zaangażowanych w oszukańcze rozmowy tzw. Okrągłego Stołu. Artysta namawiał także gorąco, podając argumenty, by wziąć udział w referendum dotyczącym tzw. JOWów czy Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

„Taki system istnieje w wielu krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Francji. U nas system jaki mamy służy do utrzymywania przy władzy pewnej niezmiennej politycznej arystokracji” – mówił Paweł Kukiz. Ale polityka dominowała tylko na początku. Później zespół wrócił do tradycyjnych wykonań swoich niezapomnianych przebojów.

Pierwszy utwór jaki popłynął wiązał się z tematem Okrągłego Stoły. Oto tekst:

Dnia 4 czerwca roku pamiętnego
Zebrała się banda stolca okrągłego
Kiszczak, Jaruzelski, moskiewskie pachołki
Ze zdrajcami ludzi podzielili stołki
Naród pokłócili, Polskę zrujnowali
Boga się nie boją i nigdy nie bali

65% w sejmie miejsc zabrali
I tym cały naród spacyfikowali
Zdrajców z opozycji kasą przekupili
Radia i gazety sobie podzielili
Mediami sterują, naród ogłupiają
Że już od ćwierćwiecza ludzie wolność maja

65% komuniści wzięli
I do dziś trwa układ
Okrągłych złodziei
65% wzięli w parlamencie
Żeby narodowi mogli pętać ręce