Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-09-07 16:45:10 przez system

Comarch inwestuje w Tarnowie

Projekty z zakresu e-Zdrowia oraz tzw. Inteligentnych Miast (Smart City) będą specjalnością nowootwartego oddziału Comarch w Tarnowie. Producent systemów informatycznych Comarch – spółka o zasięgu globalnym, prowadząca działalność w ponad 20 krajach za granicą, otworzyła swój kolejny 14 oddział w Polsce. Symboliczne przecięcie wstęgi nastąpiło 7 września.

– Od kwietnia prowadziliśmy intensywne procesy rekrutacyjne we współpracy z tarnowskim magistratem. W I etapie planujemy zatrudnić do 50 osób, a dalszy rozwój zależy od rynków, dla których w Tarnowie będzie tworzone oprogramowanie – zaznacza Barbara Waszkiewicz, dyrektor Centrum Sprzedaży Comarch SA.

Nowy oddział o charakterze produkcyjnym będzie zajmował się głównie opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań IT w dwóch obszarach specjalizacji – e-Zdrowie oraz tzw. Inteligentnych Miast (Smart City).

Współpracując z miastem Tarnów, Comarch planuje też prowadzić prace rozwojowe i testować rozwiązania informatyczne z zakresu projektu „Miasto Zdrowia”. – Tarnów to miasto, które już teraz wdraża u siebie innowacyjne rozwiązania z tego obszaru - oceniła Barbara Waszkiewicz.

Prezydent miasta Roman Ciepiela z zadowoleniem przyjął decyzję Comarchu o otwarciu biura w Tarnowie. – Comarch to jedna z największych firm z dziedziny informatyki na rynku europejskim i ceniona w świecie. Cieszy fakt, że inwestuje w rozwój naszego miasta i regionu – powiedział.

- Tarnów został zaproszony przez Comarch do udziału w projekcie badawczym finansowanym ze środków krajowych. Spółka planuje prowadzić prace na szeroką skale z tego zakresu. Firma ma zamiar między innymi rozwijać systemy informatyczne związane z diagnostyką i profilaktyką stanu zdrowia, które będą miały dotyczyć noworodków, dzieci i młodzieży. Chcemy utworzyć zdalny punkt pielęgniarski, elektroniczną książeczkę zdrowia dla dziecka, w której będą nie tylko wpisy, ale też modyfikacje przydatne rodzicom np. przypomnienia o szczepieniach. Planujemy złożyć tego typu ofertę i chcemy żeby Tarnów był naszym partnerem - mówi prof. Janusz Filipiak. Kolejny segment działalności telemedycyny będzie dotyczyć opieki senioralnej.

Otwarcie tarnowskiego oddziału Comarch wpisuje się w VIII Forum Inwestycyjne. Spółka kierowana przez profesora Janusza Filipiaka jest jego partnerem.