Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-08-17 21:29:26 przez system

Dwupasmowa "Zakopianka" do Nowego Targu

Jako poinformowała „Rzeczpospolita”, po wakacjach zostanie ogłoszony przetarg na projekt i budowę dwupasmowej drogi między Rdzawką (koło Chabówki) a Nowym Targiem. Inwestycja ma być zrealizowana w latach 2019-2022.

Władze Nowego Targu i okolicznych podhalańskich gmin wystosowały na początku tego roku apel do rządu, by na listę krajowych inwestycji drogowych, planowanych w najbliższych latach, dopisać budowę dwujezdniowej trasy szybkiego ruchu między Rdzawką koło Chabówki a Nowym Targiem.

Skąd ten apel? Obecnie w ciągu „zakopianki” (trasy łączącej Kraków z Zakopanem) trwa budowa 17-kilometrowego odcinka dwujezdniowej trasy ekspresowej z Lubnia do Chabówki, której częścią będzie tunel pod górą Luboń Mały. Po zakończeniu tej inwestycji na „zakopiance” między Krakowem a Nowym Targiem, dziś często korkującej się, pozostanie jeszcze tylko jedno wąskie gardło: to jednojezdniowy, 16-kilometrowy odcinek między Rdzawką a Nowym Targiem. Samorządowcy zaapelowali o jego przebudowę na dwupasmową drogę szybkiego ruchu, bo dzięki temu dojazd na Podhale i do Zakopanego byłby dużo szybszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy niż dziś.

www.kurier.pap.pl