Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-09-02 20:14:33 przez eb

Film z Krakowa w konkursie Senior Movie

Krótkometrażowy film animowany pt. „Przyszło nowe” przygotowany przez seniorów z Krakowskiego Centrum Seniora zakwalifikował się do konkursu głównego Festiwalu Filmowego Senior Movie w Szczecinie.

„Przyszło nowe” to nakręcona metodą poklatkową lalkowa opowieść o tym, jak obecne tendencje budowy parkingów niweczą miłe, proste formy spędzania czasu przez dzieci i młodzież. Twórcami filmu są: Jadwiga Naparzewska – emerytka, absolwentka Politechniki Krakowskiej na wydziale Budownictwa Wodnego, która maluje, uczy się grać na instrumentach i tworzy muzykę do własnych filmów; Alina Gil, która choć ma wykształcenie techniczne świetnie odnajduje się w humanistycznych trendach, a w młodości uprawiała wyczynowo gimnastykę przyrządową oraz January Witkowski – wielokrotnie nagradzany rysownik, malarz samouk, fraszkopisarz oraz nowelista. Wszyscy od lat angażują się w działalność Klubu Filmików Animowanych przy Krakowskim Centrum Seniora i prowadzą własny kanał na Youtube pt. „seniorek Kraków”.

Festiwal Filmowy Senior Movie to wyjątkowa formuła na mapie festiwali filmowych w Polsce. Impreza skierowana jest do twórców filmowych w wieku emerytalnym, czyli powyżej 60 roku życia, rekrutujących się z kina amatorskiego i niezależnego. Na festiwal składa się konkurs główny oraz wydarzenia towarzyszące w postaci dyskusji, wykładów dotyczących sztuki filmowej, prezentacje profesjonalnych, wartościowych produkcji filmowych, spotkania z zaproszonymi gośćmi ze świata filmowego, koncerty, wystawy itp.

Wszystkie filmy zakwalifikowane do konkursu głównego tegorocznego festiwalu, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 12-15 września prezentowane są na stronie www.seniormovie.pl/festiwal-2019