Kategoria: Region
Opublikowano: 2018-07-23 18:56:17 przez system

Koncerty jazzowe na Festiwalu EMANACJE

  1. Festiwal Muzyki EMANACJE nabiera tempa! W miniony weekend festiwalowe wydarzenia odbyły się w czterech małopolskich miejscowościach – w Lusławicach, Krakowie, Dębnie i Bieczu a już w środę, 25 lipca, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach rozpocznie się 3. Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta!

Elita muzyków jazzowych z całego świata wystąpi na lusławickiej scenie podczas trzech koncertów, będących jednocześnie elementem zmagań konkursowych. Zaprezentują się wybrani w drodze eliminacji skrzypkowie, altowioliści i wiolonczeliści reprezentujący liczne kraje europejskie, USA i Jordanię a towarzyszyć będzie im Trio Dominika Wani, okrzykniętego najwybitniejszym polskim pianistą jazzowym minionego roku! Zabrzmią kompozycje Zbigniewa Seiferta, jazzowe standardy i własna twórczość solistów.

Koncerty w Lusławicach odbędą się w dniach 25, 26 i 27 lipca, każdorazowo rozpoczynając się o godzinie 19:00. W środę i czwartek wysłuchamy wszystkich dwunastu artystów, by w piątek wziąć udział w finałowym koncercie wybranych przez jury, najlepszych uczestników 3. edycji konkursu.

Zapraszamy do Lusławic! Bezpłatne bilety na koncerty Seifert Competition można rezerwować za pośrednictwem strony 6. Festiwalu Muzyki EMANACJE – www.emanacje.pl