Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-02-12 19:37:01 przez system

Kraków: budki dla ptaków symbolem Walentynek

14 lutego o godz. 12.00 pod krakowskim Magistratem (plac Wszystkich Świętych 3/4) z samochodu MPO – ŚPIEWAJĄCEJ ŚMIECIARKI będą rozdawane… domki dla ptaków. ZA DARMO!!!

Już od pięciu lat Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka postuluje, aby przywrócić właściwy symbol Święta Miłości. Chcemy, aby znakiem Walentynek stała się budka lęgowa, w miejsce cynicznego i plastikowego balonika na druciku!
Światowe święto pochodzi z Krakowa! Jak głosi legenda od połowy lutego słychać w Polsce miłosny śpiew ptaków dlatego 14 lutego nasi pradziadowie rozpoczynali budować budki lęgowe dla pierzastego drobiazgu. Wraz z upływem czasu, mieszania się kultur oraz emigracją, ten obyczaj powędrował w świat i po wiekach, wykoślawiony powrócił do naszego kraju. Czas powrócić do źródeł naszej rodzimej tradycji.
W ostatnich latach z dużych miast zniknęły małe ptaszki, w tym wróble. Budując lub montując dla nich domki, zaprosimy je do miejskich parków i ogrodów. Mniej będzie much, komarów i innego robactwa, a więcej ptasich treli.
Tradycyjnie zapraszamy wszystkich do Krakowa na Walentynki z Asocjacją Promotorów Radosnego Ptaka. Jak co roku połączyliśmy siły z MPO, które od lat wspiera Asocjację Promotorów Radosnego Ptaka oraz fruwających braci mniejszych budkami lęgowymi zbudowanymi z materiałów odzyskanych z krakowskich... śmieci!!!