Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-09 15:18:23 przez system

Marika na Dniach sw. Kingi w Wieliczce

Organizatorzy Dni św. Kingi: miasto Wieliczka oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, zapraszają do wspólnej plenerowej zabawy podczas święta miasta. Rozpocznie się barwnym korowodem, który tradycyjnie wyruszy z dziedzińca Zamku Żupnego w Wieliczce i przejdzie ulicami naszego miasta, 25 lipca, o godz. 15.15.

24 lipca Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto zaprasza na uroczyste otwarcie V Międzynarodowego Festiwalu Poznajemy Kulturę Europy z udziałem rodzimych zespołów oraz gości z Argentyny i Macedonii.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Zespół Bracia, w niedzielę na scenie wystąpi natomiast Marika.
W ten wyjątkowy weekend na plenerowej scenie zagrają również: Zespół Paradygmat, Zespół Charakter, Zespół DDT oraz Maria Czajczyk i Roksana Sadowska.

Na wszystkich uczestników zabawy czeka moc atrakcji: m.in. występ orkiestr dętych z Podstolic I Byszyc oraz mażoretek, zabawy w wesołym miasteczku, konkursy z nagrodami, pokaz sztucznych ognI, Płomień św. Kingi w wykonaniu Witolda Pracucha z ZR Mietniowiacy oraz pokazy Strett Workout Hussars HD.

Podczas święta miasta organizowanych jest także mnóstwo wydarzeń towarzyszących o charakterze sportowym i artystycznym, m.in.: Wielicki Kiermasz Staroci, giełda minerałów i biżuterii oraz rajd samochodowy Gdów-Podolany. Przeprowadzona zostanie również akcja charytatywna na rzecz Dawida Gadochy.