Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-06 21:59:29 przez system

Monopol na Kraków

Kraków będzie miał własną edycję popularnej gry Monopoly. Już w listopadzie, z okazji 80-tych urodzin popularnej na całym świecie gry Kraków jako jedyne miasto w Polsce będzie miał własną, jubileuszową planszę. Tym samym Miasto Królów Polskich dołączy do elitarnego grona kilkuset miast na całym świecie, w tym m.in. Nowego Jorku i Sydney.

Z tej okazji 5 maja na krakowskim Rynku Głównym odbyło się specjalne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy Krakowa zostali poinformowani o tym wyjątkowym wyróżnieniu. Tym samym najbardziej charakterystyczne i wyjątkowe miejsca związane z miastem znajdą się w edycji Monopoly Kraków, a miejsca te wskażą właśnie mieszkańcy naszego miasta.

- Dla nas to nie tylko ogromna promocja, ale też szansa na zaangażowanie się mieszkańców w całą akcję. Jestem bardzo ciekawa, jakie miejsca wybiorą krakowianie – powiedziała Katarzyna Gądek, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Jak zaznaczył Bartłomiej Sikorski z firmy Winning Moves - Wśród takich obiektów jak Sukiennice i Wawel znajdowały będą się również hotele, krakowskie uczelnie i elektrociepłownie. Dajemy mieszkańcom Krakowa możliwość przedstawienia swoich sugestii, które miejsca koniecznie powinny zostać uwzględnione w krakowskiej edycji gry Monopoly. Wszystkich krakowian, którzy są chętni aby zaangażować się w tworzenie gry Monopoly Kraków zapraszamy na oficjalny profil gry w serwisie Facebook. -