Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-28 13:30:25 przez system

O dźwiękach w biurze, przyrodzie i na drodze

Analiza akustyczna języka kaszubskiego, detekcja mowy patologicznej spowodowanej spożyciem używek, akustyczne badania ptasiej wędrówki wybrzeżem Bałtyku czy wpływ hałasu na wydajność pracy w biurach typu open – space to tylko niektóre zagadnienia jakie poruszą uczestnicy 4. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków (OSKA2017) rozpoczynającej się w piątek 31 marca, w AGH w Krakowie.

Organizatorzy, Koło Naukowe Akustyki Architektonicznej AGH we współpracy ze Studenckim Kołem Akustyków UAM w Poznaniu, postawili sobie za cel przybliżenie zagadnień związanych z szeroko pojętą akustyką. Jest to jedyna konferencja akustyczna w kraju organizowana przez studentów i dla studentów. Czwarta już edycja wydarzenia będzie okazją do wymiany doświadczeń nie tylko między specjalistami z zakresu badania dźwięków, ale także ekspertami z innych dyscyplin, w których akustyka odgrywa istotną rolę.

Blisko czterdzieści wystąpień podzielono na kilka sesji tematycznych:
1. Muzyka łagodzi obyczaje,
2. W czterech ścianach,
3. Szkiełkiem i uchem,
4. Co w trawie piszczy,
5. Na początku był hałas
6. Akustyczne „zrób to sam” oraz
7. Różności ze świata akustyki.

W ramach wygłaszanych referatów prelegenci przybliżą zagadnienia związane m.in. z badaniem izolacyjności akustycznej w obiektach budowlanych, analizą nagrań ruchu drogowego w kontekście klasyfikacji pojazdu czy modelowaniem hałasu kolejowego.

Konferencja potrwa do 2 kwietnia i odbędzie się na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Katedra Mechaniki i Wibroakustyki (budynek D-1) oraz w Centrum Energetyki AGH. Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie: www.oska2017.agh.edu.pl