Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-24 15:13:03 przez system

Ochroniarz okradał ochraniany przez siebie sklep

Pracownik ochrony systematycznie okradał sklep, w którym pracował. Ukradzione przedmioty warte były ponad 2500 złotych. Na szczęście wszystkie trafiły do prawowitego właściciela. Teraz złodziejowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komisariatu policji Tarnów-Centrum zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o kradzieże sklepowe. Jak się okazało złodziej zatrudniony był jako pracownik ochrony w jednym z tarnowskich supermarketów. Jednak zamiast wykonywać obowiązki ochroniarza i chronić obiekt przed kradzieżami - sam zamienił się w złodzieja.

Według ustaleń do kradzieży dochodziło systematycznie na terenie sklepu, w którym pracował - policjanci pionu kryminalnego udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie kilka kradzieży jakich dopuścił się w okresie od stycznia br. do chwili zatrzymania.

Na celowniku 29-latka znajdował się sprzęt AGD tj. aparaty fotograficzne, golarki, kamera samochodowa. Do zarzucanych przestępstw przyznał się, a skradzione przedmioty odzyskano. Złodziej odpowie teraz przed tarnowskim sądem za kradzież, za którą grozi do 5 lat pozbawienia wolności.