Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-26 19:09:54 przez system

Pielgrzymi pokochali Muzeum Jana Pawła II

Z okazji trwających ŚDM już ponad 16 tys. osób z ponad 30 krajów odwiedziło Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. A to dopiero początek – przez kolejne dwa tygodnie liczba ta wzrośnie do ponad 50 tys. młodych pielgrzymów z aż 70 państw. Na zwiedzających czeka 16 multimedialnych sal, w których zaprezentowano sylwetkę i historię Karola Wojtyły.

  • – Dom Rodzinny Jana Pawła II to niezwykłe, poruszające miejsce. Młodzi pielgrzymi mogą tu prześledzić całą historię Karola Wojtyły i na własne oczy zobaczyć miejsce, w którym dorastał i przygotowywał się do tej wielkiej roli. Dlatego cieszę się ogromnie, że uczestnicy ŚDM, którzy przyjechali do Małopolski, żeby spotkać się z papieżem Franiciszkiem, nie zapominają o jego wielkim poprzedniku* – mówi Leszek Zegzda, członek zarządu województwa.

Australia, Dominikana, Hongkong, Malezja, Meksyk, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Belize, Peru, Ghana, USA, Tajwan, Tajlandia, Botswana, Wenezuela, Brazylia, Dania, Finlandia, Katar, Kanada, Ukraina, Francja, Hiszpania, Algieria, Belize, Bułgaria, Filipiny, Gwatemala, Kostaryka, Polinezja Francuska czy Wybrzeże Kości Słoniowej – to tylko niektóre z ojczyzn młodych pielgrzymów, którzy przy okazji trwających Światowych Dni Młodzieży odwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Na zwiedzających czeka tam ok. 1 200 m2 powierzchni wystawienniczej na czterech kondygnacjach budynku, a cała wystawa podzielona jest na szesnaście stref, które prowadzą śladami życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Najważniejszą strefą – sercem muzeum – jest mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat.

To nie wszystko – komu nie uda się dotrzeć do Wadowic, może obejrzeć wystawę, którą Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II przygotowało na terenie Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Młodzi pielgrzymi mogą dzięki niej poznać najważniejsze przesłania papieża Polaka – czyli m.in. "Wy jesteście moją nadzieją", "Przemijanie ma sens".