Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-04-26 21:19:00 przez system

Piotr Kita i Starsi Panowie-maj w Kąśnej Dolnej

Centrum Paderewskiego zaprasza na Majowe Granie w Kąśnej Dolnej. Będzie muzycznie, ale również teatralnie. Ponadto wstęp na wydarzenia będzie wolny. Kąśna Dolna, to jedyny na świecie zachowany do naszych czasów dom Ignacego Jana Paderewskiego, położony godzinę drogi od Bochni. Funkcjonuje nie tylko jako ośrodek koncertowy, ale i miejsce pamięci oraz muzeum Paderewskiego.

2 maja, Piotr Kita Solo

2 maja o godz. 18.00 w Letniej Sali Koncertowej kompleksu dworsko-parkowego I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej z solowym recitalem wystąpi tarnowski wokalista i pianista Piotr Kita, nazywany przez słuchaczy następcą legendarnego Andrzeja Zauchy. Artysta zaprezentuje aranżacje wykonawców polskich i zagranicznych. Z okazji przypadającego tego dnia Narodowego święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej pojawią się również utwory o tematyce patriotycznej.

Piotr Kita to rozśpiewany nauczyciel, który szerszej publiczności dał się poznać dzięki występowi w programie Must Be The Music w 2012 r. Oczarował wówczas publiczność i jurorów znakomitym wykonaniem utworu „C'est la vie” Andrzeja Zauchy. Od tamtej pory często koncertuje na tarnowskich i ogólnopolskich estradach muzycznych.

3 maja, Starsi Panowie Znów – gościnny występ tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego

3 maja o godz. 16.00 estrada Letniej Sali Koncertowej w Kąśnej Dolnej zamieni się w scenę teatralną, na której wystąpią aktorzy tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego w spektaklu muzycznym „Starsi Panowie Znów” na podstawie „Wieczorów Kabaretu Starszych Panów” oraz „Wieczorów Wspomnień Kabaretu Jeszcze Starszych Panów”. Spektakl z wykorzystaniem tekstów Jeremiego Przybory oraz muzyki Jerzego Wasowskiego wyreżyserował Łukasz Fijał. Na kąśnieńskiej scenie wystąpią Matylda Baczyńska (Panna), Kamil Urban (Cwaniak), Ireneusz Pastuszak (Samotny) oraz Piotr Niedojadło (Pianista). Gościnnie jako Diwa pojawi się Anna Podkościelna-Cyz – tarnowska wiolonczelistka, zawodowo również związana z Centrum Paderewskiego.

Obydwa wydarzenia Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej organizuje wraz ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie, Urzędem Gminy w Gromniku, gromnickimi szkołami: ZS Gimnazjum Publicznym im. Orląt Lwowskich i ZSOiZ im. Jana Pawła II oraz Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Partnerem Strategicznym Centrum Paderewskiego i Patronem Sali Koncertowej jest Grupa Azoty S.A.