Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-02-25 22:36:52 przez system

Podwójna śmierć w Niedzieliskach

Dwie osoby zginęły w wypadku do którego doszło we wtorek 24 lutego w Niedzieliskach, w gminie Szczurowa. Do zdarzenia doszło rano, po godzinie 6.30.

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną doszło do zderzenia samochodu osobowego daewoo tico z SUV-em marki volvo. W wyniku zderzenia oba pojazdy spadły z nasypu drogi do rowu. Uszkodzenia daewoo tico były bardzo duże, strażacy aby wydobyć poszkodowane osoby z pojazdu - rozcięli karoserię.

Pomimo długotrwałej akcji reanimacyjnej, podjętej przez załogi pogotowia ratunkowego, nie udało się uratować obu kobiet, jadących w daewoo: 39-letniej mieszkanki Krakowa oraz jej 77-letniej matki, mieszkającej na terenie gminy Szczurowa. Kierowca volvo nie odniósł poważniejszych obrażeń; badanie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu wypadku przez kilka godzin trwały czynności procesowe, wykonywane przez policjantów KPP w Brzesku, pod nadzorem prokuratora. Droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana, w związku z czym wytyczone zostały objazdy.