Kategoria: Region
Opublikowano: 2018-10-02 21:14:10 przez system

Polkowice: Podatek od nieruchomości zlikwidowany

Polkowice nie należą ani do bocheńskiego powiatu ani nawet do naszego regionu. Leżą na Dolnym Śląsku. Jednak to co się tam wydarzyło godne jest odnotowania. Jest to chyba pierwszy przypadek kiedy Radni wraz z Burmistrzem uchwalili prawo pro-obywatelskie. Takie które nie jest ukierunkowane na wyciąganie obywatelom pieniędzy z kieszeni ale które te pieniądze, w jak największej ilości chce im tam zostawić. To mieszkańcy mają decydować o swoich własnych zarobionych pieniądzach.

Radni Rady Miejskiej poparli projekt burmistrza Wiesława Wabika w sprawie zniesienia podatku od nieruchomości dla osób fizycznych.

Przygotowywany od kilku miesięcy przez zespół specjalistów projekt, burmistrz Wiesław Wabik konsultował z mieszkańcami podczas spotkań na osiedlach i w sołectwach. Projekt wpłynął do Rady Miejskiej 12 września.

– To dobra i przemyślana decyzja, dzięki której w kieszeni tysięcy mieszkańców gminy Polkowice pozostanie od kilkudziesięciu, przez kilkaset, nawet do kilku tysięcy złotych. Na zwolnieniu skorzystają zarówno właściciele domów, garaży jak i mieszkań. Skorzystają również rolnicy na emeryturze, bo rocznie w ich domowym budżecie zostanie nawet kilka tysięcy złotych. Polkowice mają obecnie dobrą sytuację finansową i zbudowaną rękami mieszkańców bazę do godnego życia. Teraz nadszedł czas na zniesienie podatku od nieruchomości – podkreśla Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Uchwała zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku. Od tego dnia mieszkańcy gminy Polkowice przestaną płacić podatek od nieruchomości.

Info: www.kurier.pap.pl