Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-02 15:19:45 przez system

Projekt Młodzi&Miłosierdzie 2 w Tauron Arena Kraków

Miesiąc pozostał do drugiej odsłony Projektu M&M2, który na Tauron Arenie Kraków odbędzie się pod koniec marca dla młodzieży z Krakowa i okolic, ale czy tylko dla nich?

Projekt M&M2 - w Krakowie dobrze rzeczy nie skończyły się w lipcu!

Ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży po raz kolejny sprawiły, że świat usłyszał o Krakowie, a i dla Polski na kilka dni stolica przeniosła się znów do miasta królów, na którym skupił się wzrok całego świata. Choć na co dzień dzieje się tu więcej wydarzeń, niż w jakimkolwiek innym mieście, propozycja dla młodych o nazwie Projekt M&M2 jest nietypowa.

Spotkanie, zaplanowane na 28 i 29 marca w Tauron Arenie Kraków jest skierowane do krakowskiej młodzieży i ma charakter wydarzenia edukacyjno-kulturalnego, niosącego religijne przesłanie, prezentowane w przystępny i ciekawy sposób dla wszystkich uczestników. Program tego wydarzenia to nie tylko możliwość słuchania, ale i też okazja do odpowiedzi na wezwania, jakie przed uczestnikami postawią organizatorzy.

- Okazuje się jednak, że dobre wieści o tym, co dzieje się w Krakowie dotarły też poza granice miasta - W ostatnim tygodniu organizatorzy odebraliśmy klika telefonów z różnych miejscowości w Polsce, m.in. z Jeleniej Góry - mówi Magdalena Kula z Zespołu Organizatorów - Zapisy będziemy przyjmować do wyczerpana miejsc, trudno odmówić komuś, kto po prostu chce być w tym czasie z nami - dodaje koordynatorka.

Wśród zaproszonych gości będzie m.in. Ireneusz Krosny - najbardziej znany mim w Polsce, który ma na swoim koncie występy nie tylko w kraju i Europie, ale wielu miejscach na świecie. Niesamowitym doznaniem estetycznym może być specjalnie przygotowana na tą okazje etiuda Teatru Cieni, którą młodzi będą mogli obejrzeć w pierwszej części Spotkania. Swoje pozdrowienie dla uczestników zapewnił - podobnie jak w roku ubiegłym - Papież Franciszek.

Projekt M&M2 jest kontynuacją zeszłorocznego wydarzenia, które zgromadziło łącznie ponad 18 tysięcy młodych ludzi. Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa.

Wydarzenie odbędzie się 28 i 29 marca w Tauron Arena Kraków. Głównym organizatorem wydarzenia jest Archidiecezja Krakowska.

Strona wydarzenia: http://mlodziimilosierdzie.pl/

Kontakt: magdalena@mlodziimilosierdzie.pl