Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-05 16:53:55 przez system

Tarnów: drużyna PiS-u zaprezentowana

Kilkaset osób pojawiło się w niedzielę 4 października na tarnowskim Rynku, na spotkaniu z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera RP, poseł Beatą Szydło. Zachęcała ona do udziału w wyborach, mówiła, że kandydaci z drużyny Prawa i Sprawiedliwości to osoby uczciwe, kompetentne, pełne energii.

– Warto im zaufać. Tylko przejęcie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, tylko rząd stworzony przez nasza formację polityczna jest w stanie doprowadzić do zmian w Polsce. Zmian na które czekają miliony Polaków. Nasz naród pokazał determinacje i potrzebę zmian podczas wyborów prezydenckich – podkreślała kandydatka na premiera. Jej zdaniem dobra zmiana jest możliwa. Wszystko w rękach obywateli, którzy 25 października pójdą do urn wyborczych.

Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów. Na scenie pojawili się niemal wszyscy z tarnowskiego okręgu wyborczego. Liderem listy jest poseł Włodzimierz Bernacki (profesor UJ, politolog, szef społecznego komitetu budowy pomnika świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Byli też pozostali parlamentarzyści: Michał Wojtkiewicz (poseł do 2005 roku), Urszula Rusecka (posłanka od 2015 roku wcześniej radna wojewódzka oraz wiceburmistrz Wieliczki) czy Józefa Rojek (poseł, były prezydenta Tarnowa, pracownik tarnowskich Azotów. Pojawili się także między innymi Wiesław Krajewski – były starosta powiatu dąbrowskiego w latach 2006 - 2010, radny powiatu, wcześniej radny miejski, przedsiębiorca, Bogdan Kosturkiewicz, wykładowca akademicki, były burmistrz Bochni w latach 2006 - 2010, Józefa Szczurek – Żelazko, radna województwa małopolskiego od 2006 roku od kilkunastu lat dyrektor – menadżer szpitala w Brzesku, Kazimierz Koprowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Wojciech Skruch – radny sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, były przewodniczący Rady Powiatu tarnowskiego, skarbnik – ekonomista, skarbnik gminy Ciężkowice. Byli też Beata Hudyma, magister pielęgniarstwa i pedagogiki, wieloletni pracownik Mościckiego Centrum Zdrowia, Teresa Połoska, była burmistrz Ryglic czy jedna z legend ruchu solidarnościowego w Polsce – Józef Mroczek, wicestarosta bocheński.