Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-01-16 20:34:57 przez system

Tarnów: nie w wielkości siła...

Wystawa „Wielcy Sarmaci/Wielkie Sarmatki tego kraju”, zorganizowana przez tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych stała się wydarzeniem roku 2018 w plebiscycie Radiowej Trójki.
W tym konkursie słuchacze Radia mogli głosować w trzech kategoriach: najlepsza książka, najlepsze wydarzenie i najlepsza płyta minionego roku.

Laur zwycięstwa w „wydarzeniach” przypadł właśnie tarnowskiemu BWA.

  • Zostaliśmy nominowani po raz pierwszy i już sama nominacja było dla nas dużym wyróżnieniem. Cicho marzyliśmy o wygranej, ale nie spodziewaliśmy się jej, ponieważ po pierwsze – w naszej kategorii zostały zgłoszone naprawdę świetne wydarzenia, w tym znakomite wystawy sztuki; a po drugie Tarnów był najmniejszym ze zgłoszonych miast. Ale jak widać, nie w wielkości siła, a w solidarności i wspólnym działaniu! Bardzo dziękujemy wszystkim Tarnowianom, którzy oddali głos na naszą wystawę. To nasz wspólny sukces! – mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka BWA Tarnów. - Myślę że wielu Tarnowian ma podobne uczucie jak po akcji „Światła na niepodległość: 100 lat” na bloku przy ul. Monte Cassino, że „każdy (głos) jest ważny” i działając razem możemy realizować niezwykłe rzeczy. Po ogłoszeniu wyników otrzymaliśmy wiele gratulacji z galerii w całej Polsce. W ostatni weekend wystawa była bardzo tłumnie odwiedzana przez zwiedzających. Mieliśmy licznych gości, którzy przyjechali z Warszawy czy Krakowa.Wygrana w Plebiscycie to znakomita promocja naszej galerii i Tarnowa – dodaje.

Tarnowscy „Sarmaci” wygrali z wydarzeniami w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie czy Poznaniu. Werdykt został ogłoszony 12 stycznia. Niestety, wystawę można było oglądać tylko do stycznia 13…..