Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-13 15:35:11 przez system

Tarnowianin nominowany do Fryderyków

Kajetan Borowski, laureat stypendium artystycznego, znalazł się wśród osób nominowanych do tegorocznych „Fryderyków”. Tarnowianin otrzymał nominację w kategorii „Fonograficzny debiut roku” za wydaną w ramach stypendium płytę „Kajetan Borowski Trio „Totem”.

Wydanie płyty nie byłaby możliwe, gdyby nie stypendium przyznawane co roku osobom zajmującym się twórczością artystyczną. – W Tarnowie młodzi ludzie mogą liczyć na pomoc miasta w dążeniu do samorealizacji. Stypendium, które otrzymałem pomogło mi spełnić jedno z moich największych marzeń, jakim było wydanie własnej płyty – zaznacza Kajetan Borowski, podkreślając, że pieniądze, które otrzymał w znacznej części pokryły koszt realizacji muzycznego projektu. Na ten cel, czyli właśnie wydanie autorskiej płyty laureat otrzymał pięć tysięcy złotych. – Cieszę się, że stypendia pozwalają osiągać zamierzone cele. Właśnie taki jest ich zamysł. Gratuluję nominacji i życzę kolejnych sukcesów – podkreśla Roman Ciepiela prezydent Tarnowa.

Jak podaje Związek Producentów Audio Video, w tegorocznej edycji zarejestrowano ponad tysiąc zgłoszeń albumów, singli i teledysków, wśród nich znalazł się także debiutancki album grupy Kajetan Borowski Trio. * - Nominację do Fryderyków przyjąłem z zaskoczeniem, ale i zadowoleniem. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie. Szczególnie cieszy fakt, że moja twórczość zaintrygowała jurorów na tyle, aby wybrać ją spośród setek innych* – mówi Kajetan o samej nominacji.

Młody artysta swoją debiutancką płytę współtworzył z kontrabasistą Jakubem Dworakiem i perkusistą Grzegorzem Masłowskim. Wszyscy trzej muzycy ukończyli Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Na krążku znajduje się 12 utworów w klimacie klasycznego jazzowego brzmienia, z czego 11 to własne kompozycje Kajetana Borowskiego oraz autorska aranżacja utworu "Blue Bossa" Kenny'ego Dorhama. – Aktualnie pracujemy nad materiałem na nową płytę, której nagranie planujemy zrealizować do końca tego roku. W planach jest także trasa koncertowa promująca „Totem”. Mam nadzieję, że uda się zagrać koncert również w Tarnowie – zaznacza artysta.