Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-15 17:07:49 przez system

V Festiwal Rosołu w Gdowie

Lokalna Grupa Działania "Dolina Raby" zaprasza na V Jubileuszowy Festiwal Rosołu Gdów - Zarabie, który odbędzie się 21 czerwca br. w Restauracji "Babie Lato".

Program Festiwalu:

13:00 Powitanie zaproszonych gości oraz uczestników konkursu, informacja o LGD.
13:15 Konkurs na najsmakowitszy Rosół polski, degustacja i ocena rosołu w kategoriach: amatorzy, profesjonaliści, szkoły gastronomiczne, goście.

Rosół oceniany przez zawodowych kucharzy oraz ekspertów kulinarnych ze Stowarzyszenia Małopolskie Dziedzictwo Smaku Andrzeja Pawlasa i Jerzego Poznańskiego. Przewodniczący jury – Jerzy Poznański.

14:00 – 19:00 Wioska historyczna - strzelanie z łuku, strzelanie z muszkietu, pokaz walki, gry i zabawy, tańce dawne, skryptorium i inne… – w wykonaniu Grupy Odtwórstwa Historycznego „Per Saecula” z Nowego Wiśnicza
14:45 Pokazy kulinarne w wykonaniu ekspertów kulinarnych Andrzeja Pawlasa i Jerzego Poznańskiego współautorów książki „Sekrety Kuchmistrzowskie Stanisława Czernieckiego”.
15:30 Rozstrzygnięcie konkursu im. Stanisława Czernieckiego na najlepszą publikację o lokalnych i regionalnych kulinariach w 2015 r.
16:00 Występy zespołów regionalnych (Kapela Regionalna Gdowianie, Zespół dziecięcy „Maki” oraz „Skrzaty” z Samorządowego Przedszkola w Gdowie)

Zespół „Maki” 5-latki laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej,
Zespół „Skrzaty” 6-latki laureaci Małopolskiego Przeglądu Tańca Ludowego „Krakowiaczek - O Krakowską Czapkę”.

17:00 Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców.
18:00 Występy zespołów regionalnych (Kapela ludowa oraz Zespół Pieśni i Tańca „Przyszowianie”)
19:00 Zakończenie

Podczas imprezy odbywać się będzie kiermasz produktów lokalnych, potraw regionalnych i rękodzieła artystycznego z obszaru działania LGD „Dolina Raby” oraz wydawnictw kulinarnych.