Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-17 22:19:39 przez system

Weekend nad wodą: 2 osoby utonęły, 1 odratowano

W piątek 14 sierpnia po południu policjanci z Niepołomic odebrali telefon od nastolatków, kąpiących się w Rabie, którzy zgłaszali, że z nurtem rzeki niesione są zwłoki człowieka. Policjanci dotarli we wskazane miejsce i wydobyli ciało na brzeg Jak ustalili, mężczyzną, który utonął był 32-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

W sobotę natomiast policjanci dwukrotnie wzywani byli do tonących osób. W akwenie Bagry tonął mężczyzna, zgłosili to plażowicze, którzy zauważyli moment wpadania tonącego pod lustro wody. Patrol policjantów z Komisariatu Wodnego szybko dotarł na miejsce, policjant wskoczył do wody i odnalazł przy dnie zbiornika tonącego – wydobył go na brzeg i od razu rozpoczął resuscytację, którą później przejęła załoga karetki pogotowia. Po około 30 minutach mężczyźnie przywrócono akcję serca, został przewieziony do szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, zmarł.

Na kąpielisku w Przylasku Rusieckim tonął 47-letni mężczyzna. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu innych osób wypoczywających w okolicy mężczyznę wydobyto na brzeg, długo prowadzona resuscytacja pozwoliła przywrócić mu funkcje życiowe. Mężczyzna trafił do szpitala