Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-23 13:10:58 przez system

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

125 tys. małych świec i 7 tys. dużych będzie rozprowadzonych podczas Adwentu w parafiach diecezji tarnowskiej. Wspierając akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można pomóc najmłodszym, którzy często pierwszy raz w życiu pojadą na wakacje i ferie.

„Płomień Miłosierdzia” – takie hasło przyświeca tegorocznej akcji charytatywnej. - Hasło przedłuża nam Rok Miłosierdzia, który formalne się zakończył. Jak bowiem podkreśla papież Franciszek, czas miłosierdzia się nie kończy i gdy ta świeca zapłonie na wigilijnym stole możemy mieć świadomość, że zrobiliśmy coś dobrego, że okazaliśmy miłosierdzie wobec bliźniego. Dzięki temu płomieniowi rozpalą się też serca i twarze potrzebujących dzieci - mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

„Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” będzie organizowane w Polsce po raz dwudziesty trzeci. Świece będą rozprowadzać wolontariusze Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Ofiara za małą świece wynosi 5 zł, a za dużą 12 zł. Po raz pierwszy wykonano świece w kolorze czerwonym.

Tradycyjnie świece z Tarnowa zabierają też tarnowscy kapłani pracujący w różnych europejskich krajach. W tym roku dotrą one do Francji, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i pierwszy raz do Norwegii.

Dzięki zebranym funduszom na ferie zimowe a także na wakacje będą mogły pojechać m.in. dzieci niepełnosprawne, a także z rodzin wielodzietnych, potrzebujących oraz podopieczni różnych ośrodków. W roku 2016 z takiego wsparcia skorzystało ponad dwa tysiące sześćset dzieci. Caritas na ich wypoczynek przekazała 141 tys. złotych, dofinansowując turnusy dla ok. sześćdziesięciu grup, w tym także kilku grup z Ukrainy.