Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-10-29 21:22:30 przez eb

XI LO zaprasza małopolskich uczniów na Festiwal Gier

XI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie zaprasza uczniów, których pasją jest programowanie i kodowanie, do udziału w konkursie programistycznym Festiwal Gier, organizowanym z okazji międzynarodowego Tygodnia Edukacji Informatycznej.

Uczestnicy mają do wyboru dwa zadania: zaprogramować matematyczną grę komputerową albo zakodować interaktywną kartkę. Prace można składać do niedzieli, 17 listopada, a finał odbędzie się w piątek, 6 grudnia.

XI Liceum Ogólnokształcące już od kilku lat włącza się w obchody światowego Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). W tym roku Festiwal Gier szkoła organizuje we współpracy z Małopolskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Małopolski. Główne cele to: popularyzacja programowania, rozbudzenie zainteresowań matematycznych, rozwijanie nieszablonowego myślenia, a także kształtowanie postawy poszanowania praw autorskich.

W tym roku dla uczestników przygotowano dwa zadania konkursowe do wyboru. Pierwsze polega na zaprogramowaniu matematycznej, strategicznej gry komputerowej, takiej jak np. „MisterMind”, „Kółko i Krzyżyk”, „Gra w zapałki”, drugie – na zakodowaniu interaktywnej kartki (np. pocztówki lub kartki okolicznościowej). Prace muszą być przygotowane specjalnie na konkurs. Należy je dostarczyć do XI LO najpóźniej do niedzieli, 17 listopada. Następnie w piątek, 6 grudnia w XI LO odbędzie się finał, podczas którego autorzy zaprezentują gry i kartki przed jury oraz publicznością. Ta ostatnia będzie mogła sama przetestować prace, a następnie wziąć udział w głosowaniu. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych – osobno dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody przyznane przez jury oraz nagroda publiczności.