Kategoria: Region
Utworzono: 2019-10-29 21:22:30 przez eb

XI LO zaprasza małopolskich uczniów na Festiwal Gier

XI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie zaprasza uczniów, których pasją jest programowanie i kodowanie, do udziału w konkursie programistycznym Festiwal Gier, organizowanym z okazji międzynarodowego Tygodnia Edukacji Informatycznej.

Uczestnicy mają do wyboru dwa zadania: zaprogramować matematyczną grę komputerową albo zakodować interaktywną kartkę. Prace można składać do niedzieli, 17 listopada, a finał odbędzie się w piątek, 6 grudnia.

XI Liceum Ogólnokształcące już od kilku lat włącza się w obchody światowego Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). W tym roku Festiwal Gier szkoła organizuje we współpracy z Małopolskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Małopolski. Główne cele to: popularyzacja programowania, rozbudzenie zainteresowań matematycznych, rozwijanie nieszablonowego myślenia, a także kształtowanie postawy poszanowania praw autorskich.

W tym roku dla uczestników przygotowano dwa zadania konkursowe do wyboru. Pierwsze polega na zaprogramowaniu matematycznej, strategicznej gry komputerowej, takiej jak np. „MisterMind”, „Kółko i Krzyżyk”, „Gra w zapałki”, drugie – na zakodowaniu interaktywnej kartki (np. pocztówki lub kartki okolicznościowej). Prace muszą być przygotowane specjalnie na konkurs. Należy je dostarczyć do XI LO najpóźniej do niedzieli, 17 listopada. Następnie w piątek, 6 grudnia w XI LO odbędzie się finał, podczas którego autorzy zaprezentują gry i kartki przed jury oraz publicznością. Ta ostatnia będzie mogła sama przetestować prace, a następnie wziąć udział w głosowaniu. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych – osobno dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody przyznane przez jury oraz nagroda publiczności.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.